Battlefield V’in Satış Rakamları Hayal Kırıklığı Yarattı

Battlefield V’in Satış Rakamları Hayal Kırıklığı Yarattı

EA Games, Battlefield V’in gösterdiği satış performansından memnun kalmadı.

Şu sıralar ekonomik açıdan zorlu günler geçiren Electronic Arts’a bir darbe de Battlefield V cephesinden geldi. Son 20 yılın en ciddi düşüşünü yaşayan Electronic Arts hisseleri %18 gibi bir değer kaybına uğramıştı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Wilson ise, mali yılın üçüncü çeyreğinde bazı zorluklar yaşandığını, bu tablonun dördüncü çeyrekte de devam edebileceğini söylemişti. Wilson ayrıca tablonun bu noktaya gelmesinde Battlefield V’in de etkisi olduğunu belirtti.

Battlefield V için paylaşılan rakamlar, oyunun 31 Aralık 2018’e kadar 7.3 milyon satış yaptığını gösteriyor. Fena bir rakam olmasa da anlaşılan Electronic Arts’ın beklentileri daha yüksekmiş. Ayrıca oyunun fiziksel satışları da Battlefield 1’in sadece yarısına ulaşabildi. Şirkete göre ise bu hayal kırıklığının başlıca birkaç sebebi var. Oyun için alınan erteleme kararı nedeniyle ön sipariş iptali, ilgi azalması gibi durumların yaşandığı vurgulanarak işlerin planlandığı gibi gitmediği söylendi.

Wilson serinin eski oyunlarının da bu başarısızlığa sebep olduğunu düşünüyor. Battlefield 1 ve Battlefield 4’ü hala milyonlarca kişinin oynadığına dikkat çekerek insanları yeni bir macera için teşvik edemediklerini belirtti. Mali İşler Müdürü Blake Jorgensen ise yeni belirlenen çıkış tarihi yüzünden Battlefield V’in büyük bir rekabetle karşı karşıya kaldığını belirtti. Ayrıca Battle Royale içeriği ön planda tutulmuş olsaydı satışların muhtemelen daha yüksek gelmiş olacağına dikkat çekti.

Yöneticilerin söyledikleri dikkate alınınca Battlefield V’in başarısız olmasındaki en büyük neden ‘çıkış takvimi’ olarak görünüyor. Peki başka sebepler de olabilir mi? Battlefield V’in ilk çıkış yaptığı zamanki durumu aslında oyuncuları pek de memnun etmemişti. Hikayeye odaklanılırken çok oyunculu modun arka planda kalması, Battle Royale’in de ileri bir tarihe atılması gibi sebeplerle oyuncuların beklediği o dolgun içerik sunulamadı. Oyun için ileride alınacak kararlarla ilginin tekrardan yükseltilmesi hedefleniyor.

2019’a girmemizle birlikte Electronic Arts da yeni umutların peşinden koşmaya başlayacak. Çıktığı gibi ortalığı kasıp kavuran Apex Legends ve artık günleri saydığımız Anthem önderliğinde bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
2
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Sunless Skies İncelemesi

Sunless Skies İncelemesi


OFD: 89.0%

Sunless Skies İncelemesi

OFD: 89.0%

Güneşsiz göğün zifiri karanlık ufkuna Onun altında yaşamaya gayret eden insanlara Ve hiçliğin bağrından kopup gelmiş toprakların, Çıplak gözle görülmeyen güzelliğine dair… Failbetter Games oyun dünyasında, hususen günümüzde, eşine benzerine az rastlanan firmalardan biri. Sonuna kadar...

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir