Battlefield V’in Satış Rakamları Hayal Kırıklığı Yarattı

Battlefield V’in Satış Rakamları Hayal Kırıklığı Yarattı

EA Games, Battlefield V’in gösterdiği satış performansından memnun kalmadı.

Şu sıralar ekonomik açıdan zorlu günler geçiren Electronic Arts’a bir darbe de Battlefield V cephesinden geldi. Son 20 yılın en ciddi düşüşünü yaşayan Electronic Arts hisseleri %18 gibi bir değer kaybına uğramıştı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Wilson ise, mali yılın üçüncü çeyreğinde bazı zorluklar yaşandığını, bu tablonun dördüncü çeyrekte de devam edebileceğini söylemişti. Wilson ayrıca tablonun bu noktaya gelmesinde Battlefield V’in de etkisi olduğunu belirtti.

Battlefield V için paylaşılan rakamlar, oyunun 31 Aralık 2018’e kadar 7.3 milyon satış yaptığını gösteriyor. Fena bir rakam olmasa da anlaşılan Electronic Arts’ın beklentileri daha yüksekmiş. Ayrıca oyunun fiziksel satışları da Battlefield 1’in sadece yarısına ulaşabildi. Şirkete göre ise bu hayal kırıklığının başlıca birkaç sebebi var. Oyun için alınan erteleme kararı nedeniyle ön sipariş iptali, ilgi azalması gibi durumların yaşandığı vurgulanarak işlerin planlandığı gibi gitmediği söylendi.

Wilson serinin eski oyunlarının da bu başarısızlığa sebep olduğunu düşünüyor. Battlefield 1 ve Battlefield 4’ü hala milyonlarca kişinin oynadığına dikkat çekerek insanları yeni bir macera için teşvik edemediklerini belirtti. Mali İşler Müdürü Blake Jorgensen ise yeni belirlenen çıkış tarihi yüzünden Battlefield V’in büyük bir rekabetle karşı karşıya kaldığını belirtti. Ayrıca Battle Royale içeriği ön planda tutulmuş olsaydı satışların muhtemelen daha yüksek gelmiş olacağına dikkat çekti.

Yöneticilerin söyledikleri dikkate alınınca Battlefield V’in başarısız olmasındaki en büyük neden ‘çıkış takvimi’ olarak görünüyor. Peki başka sebepler de olabilir mi? Battlefield V’in ilk çıkış yaptığı zamanki durumu aslında oyuncuları pek de memnun etmemişti. Hikayeye odaklanılırken çok oyunculu modun arka planda kalması, Battle Royale’in de ileri bir tarihe atılması gibi sebeplerle oyuncuların beklediği o dolgun içerik sunulamadı. Oyun için ileride alınacak kararlarla ilginin tekrardan yükseltilmesi hedefleniyor.

2019’a girmemizle birlikte Electronic Arts da yeni umutların peşinden koşmaya başlayacak. Çıktığı gibi ortalığı kasıp kavuran Apex Legends ve artık günleri saydığımız Anthem önderliğinde bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
2
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir