Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale türünü biraz da baltalar ve kılıçlar eşliğinde denemek istiyorsanız Valhall aradığınız oyun olabilir.

Battle Royale’in gittikçe popülerleşmesi ile daha da çok yapımcı bu türe yönelip yeni oyunlar ortaya koymayı sürdürüyor. Birkaç ay önce duyurulan Valhall ise diğer Battle Royale oyunlarından biraz farklı. Zira Valhall modern savaş konseptini bir yana bırakıp oyuncularına doğrudan Orta Çağ savaşlarına ve İskandinav Mitolojisi’ne çıkarma yapma imkanı sunuyor.

Odin’in ordusunun gerçekleştirdiği savaşta sağ kalan savaşçılardan birisin. Neredeyse tüm kardeşlerin mahşeri bir orduya karşı verilen mücadelede hayatlarını kaybetti. Şimdi ise hiç duyulmamış bir kıyamet yoluna çıkan her şeyi silip süpürmek için geliyor! Odin’in en iyi savaşçıları, Odin’in Kılıcı’nı geri almak üzere bir araya toplandılar. Kılıcın Ragnarök’u durdurmaya yetecek tüm doğal güçleri barındırdığı söyleniyor. Diğer savaşçılarla birlikte omuz omuza verecek, hem kılıcı ele geçirmek hem de Midgard’ı yıkımdan kurtarmak için savaşacaksınız.

Odin’in kılıcı için savaşan 50 kişiyi karşı karşıya getirecek olan Valhall, Battle Royale mekaniklerini orta çağ konseptine uyarlayıp oyuncuların karşısına çıkacak. Hem birinci hem de üçüncü şahıs kamera imkanı bulunan oyunda baltalar, kılıçlar, yaylar ve kalkanlar haritanın dört bir yanına dağılmış olacak. Harita temel olarak dört parçaya ayrılmış olacak ve her parçada farklı bir mevsimin şartları geçerli olacak. Battle Royale’den bilindiği üzere harita süre ilerledikçe merkeze doğru küçülecek ve oyuncuları savaşmaya zorlayacak.

Kiev merkezli Blackrose Arts isimli bağımsız oyun şirketi tarafından geliştirilen Valhall şu an bağış toplama aşamasında. 19 Mayıs’ta ilk bağış toplama etabını sonlandıran ekip şimdi ikinci etabı gerçekleştiriyor. Bağış sürecinin ikinci etabının başlamasıyla birlikte oyunu destekleyen kullanıcı sayısı da artmaya başladı. İkinci etapta şu ana kadar 27 destekçiden 858 Dolar toplandı. Toplanması amaçlanan miktar ise 10.000 Dolar olarak gösteriliyor. İlk etapta ise 30.000 Dolar hedef olarak belirlenmiş ve 20.000 Dolar’a yakın bir miktar toplanmıştı.

Valhall için şu an net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak her şey yolunda giderse Temmuz ayında beta testi yapılacağı açıklandı. Beta testinin de başarıyla gerçekleşmesinin ardından Valhall Steam üzerinden erken erişime açılacak. Eğer siz de bu yapımı beğendiyseniz veya gelecek vaat ettiğini düşünüyorsanız bağış yaparak hem geliştirici ekibe hem de Valhall’ın piyasaya sürülmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bağış yapmak veya oyunu daha detaylı incelemek isterseniz aşağıdaki linki takip edebilirsiniz:

https://www.indiegogo.com/projects/valhall-the-video-game-pc#/

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
101
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir