Batman: The Telltale Series Çoklu Oyuncu Kısmı Beklediğiniz Gibi Olmayabilir

Hep beraber Batman: The Telltale Series oynamak için çokça sebebiniz var.

Batman: The Telltale Series yine klasik Telltale anlatımına sahip olacak belki ama uygulamada gidilen yenilikler merak uyandırıcı. Bunlardan birisi oyunun multiplayer kısmı. Oyunda karar vermeniz gereken anlarda başkalarının düşüncelerini de almak istiyorsanız karar verme esnasında Crowd Play’i aktif ediyorsunuz ve oyun size bir url veriyor. Bu bağlantıyı dilediğiniz kişiye gödererek (aslına bakarsanız 12 kişi, ne yazık ki önceden belirtildiği gibi 2000 kişi değil) onlar arasında bir nevi anket yapıyorsunuz ve sonuçlar ekrana yansıyor.

Yalnız sayının düşmesi işleri birazcık değiştirmiş olsa gerek ki, geliştirici daha önceki demeçlere zıt bir konuşma yaptı

“Crowd Play’in en önemli özelliği bilgisayarınız başında diğer arkadaşlarınızla beraber bir çoklu oyuncu deneyimi vermesi. Herkesin aynı ekranda, aynı odada, aynı anda karar vermesini içeriyor ve en iyi 4-12 kişiyle çalışıyor. Aslında bakarsanız teknik olarak binlerce oyuncuyu da destekleyebilir ama o esnada onlarında ekrana bakıyor olması lazım. 2000 kişiyi tek bir odaya toplayamayacağınıza göre biz de taha küçük gruplar için tasarladık. ”

Bu arada oyunun mobil versiyonlarında bu özellik etkin olmayacak, şimdiden belirtelim.

Binlerce kişinin aynı anda ekrana bakması denilince tabii ki akla ilk Twitch ve benzeri yayınlar geliyor. Telltale bunun da pek işe yaramayacağını söylüyor sebebi ise gecikme sürelerinin dengesizliği. Oyunun aynı anda herkes tarafından aynı şekilde görülmemesi anlamına geliyor bu. Yayın yapma hizmetlerine dair bir geliştirme üzerinde çalıştıklarını da söylüyorlar ama şu an için siz iyisi mi bolca meyve ve soğuk limonatalarınızı (kola ve cips mi? hadi ordan) hazırlayıp İngilizce bilen en az 4 arkadaşınızı (ne kadar da elitsiniz öyle) davet etmeye hazırlanın.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir