Başka Birinin Emeklilik Haberine Sevindiniz Mi Hiç? Buna bayılacaksınız

Bazı insanların yaptıkları işten emekli olması kimi zaman insanı üzer, ama bu kez değil.

Efsanevi (!) film yapımcısı Uwe Boll emekli oluyor. Alone in the Dark, BloodRayne, House of the Dead, Far Cry, Postal, ve In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale oyun filmlerinin piyasaya girdiği günden beri dalga geçilen yönetmeninden nihayet kurtuluyoruz.

Boll artık para kazanamadığı için bu sektörden emekli olmayı kendine uygun görmüş. Para kazanmayı bırakın adam kendi filmlerini çekebilmek için kendi cebinden para harcıyormuş (aslında baya hevesli bir abimizdi kendisi).

“Pazar ölü”, diyor Uwe Boll, “filmlerden artık para kazanmıyorsunuz, çünkü DVD ve Blu Ray pazarı da son üç yılda yüzde seksen oranında geriledi. Tabii işin gerçek boyutuna gelirsek, artık film çekecek mali gücü bulamıyorum. Öğrenci günlerimdeki gibi ucuz filmler çekmeye dönemem çünkü o kadar çok film yaptım ki hayatımda şu yaştan sonra daha ucuz filmler çekemem. Film yapmayı çok seviyordum fakat ne yazık ki artık kar getirmiyor “.

Bakın bundan sonra söyledikleri baya keyifli:”2005’ten beri kendi paramı kullanıyorum ve eğer bu aptal oyun filmlerini yapmamış olsaydım paramı bu kadar çarçur etmemiş olacaktım Ferrari’de gözüm yok, Yat da istemiyorum. Kendi filmlerime yatırım yaptım ve kaybettim.”

Boll’un kötü filmler yapma şöhreti sadece film piyasasıyla kalmadı tabii ki . Kendi meziyetlerini o kadar kör bir şekilde savunuyordu ki, filmlerine eleştiri yapan en kötü not vermiş eleştirmenleri gerçek boks maçı yapmak ve itibar dövüşüne çağırmak için her yolu denedi. Bir çoğu reddetti tabii ama kabul eden beşini fena pataklamıştı.

Şu aralar restoran işiyle uğraşan ve bir hayli sevilen (bu konuda ciddiyiz) yemekleriyle en azından yemek sektöründe tutunuyor Uwe Boll, bizi rahat bıraktığı için şanslıyız.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir