Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition Büyük Eklentilerle Geliyor!

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition epey genişletilmiş olarak gelecek!

Bioware’in efsanevi RPG serisi Baldur’s Gate’i birer birer Enhanced Edition haline dönüştürüp yeniden oyuncularla buluşturan Beamdog’dan serinin hayranlarına büyük bir sürpriz var! Firmanın başındaki isim olan Trent Oster’ın bizzat yaptığı açıklamalara bakılacak olursa Enhanced Edition olarak genişletilmiş şekilde karşımıza tekrar çıkacak olan Baldur’s Gate 2: Shadows of Amn’da tamı tamına 350.000 kelimeden oluşan ekstra içerik bulunacak.

Üstelik sözü edilen 350.000 kelimelik içeriğin tamamı Shadows of Amn ve ek paket olarak sunulan Throne of Bhaal’ın görev ve hikayelerine ilintili olacak. Bunun dışında oyunla ilgili daha detaylı bilgiler vermekten kaçınan Oster, “yeni ek paketlerle oyun içeriğinin zenginleştirildiğine tanık olacak mıyız” şeklindeki bir soruya ise “Bir takım planlarımız var ama, henüz hiçbir şey tamamlanmış değil.” yanıtını verdi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir