Avustralya’da Yasaklanan İkinci Oyun State Of Decay Oldu!

Xbox Live Arcade üzerinde en kısa sürede en fazla satış yapmayı başaran bağımsız yapım olmasıyla daha önce de haberlerimize konuk olan State Of Decay de Avustralya’da yasaklılar listesine girdi!

Avustralya Derecelendirme Kuruluşu’nun yeni kurallarına Undead Labs’ın Xbox Live Arcade’deki başarısıyla dikkat çeken projesi State Of Decay de takıldı. Yapılan açıklamada bir kez daha yasa dışı ilaçların kullanımının teşvik ve ödüllendirme yoluyla oyuncuların önüne konulmasının yasaklamanın nedeni olduğu belirtildi.

Teşvik ve ödüllendirmeden kastedilenin ise oyun boyunca amfetamin, morfin ve metadon gibi ilaçların karakterin sağlığı ve enerjisini arttırıcı etkiler sunması ve yapımcıların bu tür ilaçlar kullanılmadan da oyunun oynanabileceğini ancak ilaç kullanımının işleri çok daha kolaylaştıracağını dile getirerek ilaç kullanımını teşvik edici bir yol izlemesi gösterildi.

Yaşanan gelişmelerden üzüntü duyan yapımcı firma Undead Labs ise yaptığı bir açıklamayla Microsoft ile görüşme içerisinde olduklarını ve Avustralyalı oyuncuların da State Of Decay’e erişebilmesi için neler yapılabileceğinin tartışıldığını bildirdi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir