Aven Colony İle Uzaya Hükmetmeye Hazır Mısınız?

Uzayın derinliklerinde Aven Colony ile bir medeniyet kıvılcımı başlatabilirsiniz.

Anno, Banished, Cities Skylines, Cities XL, Tropico ve daha nicesi. Son yıllarda oyun dünyası şehir kurma oyunları açısından hiç olmadığı kadar zengin bir dönem yaşıyor. İşin en güzel tarafıysa bu oyunların kalite olarak birbiriyle yarışan yapımlar olması (merak etme Pharaoh sen hala kalbimizde birincisin). Bahsettiğimiz şehir kurma oyunlarının geneli orta-çağda geçerken, hatırı sayılır bir kısmı ise günümüz dünyasında ve coğrafyasında kendine yer buluyor. Bu alt türlerin arasında en az rastladığımız ise uzay ve uzay çağı şehir kurma oyunları. İşte Mothership Entertainment de bunu fark etmiş olacak ki, Aven Colony’i geliştirmeye oturmuşlar.

Bir grup emektar oyun yapımcısının kurduğu Mothership Entertainemnt’ın ilk oyunu olacak olan Aven Colony’de; uzayda, başka canlıların yaşadığı gezegenlerde, kolonileşmeye çalışan bir grup insanın medeniyet! kurma yolculuğuna şahitlik edeceğiz.(siz Avrupa’sınız, yerlileri öldürüp koca bir kıtaya yerleşip ismini Amerika diye değiştiriyorsunuzun uzay versiyonu).

Türe devasa yenilikler getirmeyecek olsa da, hazırda olanları iyi çalıştığı ve rafine ettiğini iddia eden Mothership Ent, 2013 senesinden itibaren süregelen geliştirme sürecinin sonlarına yaklaştıklarını belirtiyor. Bu sürecin sonuna yaklaşırken elbette oyuncuları, yakında başlayacak olan, beta testlerine davet etmekten geri kalmıyorlar.

Şehir kurma ve uzay temalarını tek potada eriten Aven Colony’nin, 2017 senesini başlarında Steam ve itch.io üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Oyun hakkında kafanızda bir resim oluşması için, duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı paylaş :

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bluefanclub Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bluefanclub
Ziyaretçi
bluefanclub

şu an betasını oynuyorum gayet keyifli. fakat bir sorun var depo yiyecek dolu olduğu halde yemek sıkıntısı var çözemedim gitti. :(