Assassin’s Creed IV: Black Flag 5’i 1 Arada Olacak!

Assassin’s Creed IV: Black Flag 5’i 1 Arada Olacak!

Korsan temalı yeni AC oyunu Black Flag, oyunun üreticilerinden Sylvain Trottier’e göre daha önce çıkan beş oyunun en iyi özelliklerini tek oyunda toplayacak. Nasıl mı?

Trottier Kotaku’dan Stephen Totilo ile yaptığı röportajda oyunun geliştirici takımının devamlı çalıştığını, ve önceki oyunlardan alınıp bir araya getirilecek başarılı özellikleri belirlediklerini söyledi.

“İlk oyunun açık uçlu senaryosunu aldık. Böylece oynarken size özgür olduğunuzu hissettireceğiz. Oyuncu bir hedefe yöneldiğinde isterse sinsice, isterse Rambo gibi o hedefi yok edebilecek. Bu özelliğin AC IV’te de olması en çok istediğimiz şeylerden biri.

AC II yeni oyun mekaniklerini geliştirme ve oyuncuya bunları öğretme konusunda başarılıydı. Oyuncu bu mekanikleri öğrenince, işler daha da zor oluyordu ve bu oyunu zevkli hale getiriyordu. AC IV’ün temelini de böyle planlıyoruz.

Brotherhood’da elimizde bir ana oyun döngüsü vardı aslında. Ama bunun yanında birçok yan görev vb. ile oyun dallanıp budaklanıyordu. Borgia Kuleleri’ni ele geçirmek gibi yan görevler oyunu daha zevkli hale getiriyordu. Denizlerde de buna benzer bir sistem oturtmak istiyoruz. Örneğin mürettebat yetiştirmek, gemi geliştirmek, diğer gemileri yağmalamak oyuncunun denizlerde yaşayacağı tecrübeleri artıracak.

Revelations’ın sanat direktörü Raphael Lacoste ve takımı sayesinde görsellik harikaydı. Lacoste AC IV için aynı görevin başına geçti, yine müthiş bir görsellik sizi bekliyor.

AC III’ün en iyi yanı tarihin bir parçası olmaktı. İnsanların bilmediği tarihsel bir yapı var. İnsanlar korsanları Disney nasıl anlattıysa öyle biliyor. Biz ise gerçek tarihsel korsanlık havasını yansıtmak istiyoruz.”

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Bakalım oyun piyasaya çıktığında, vaat edilen bu özelliklerin ne kadarı oyunda olacak? Oyun 29 Ekim’de piyasaya çıkıyor, bekleyip görelim.

Son olarak eğer Assassin’s Creed serilerinin hayranıysanız, Türkiye’deki tek Assassin’s Creed topluluk sitesi www.assassinscreed1092.com‘a bakmanızı öneriyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda


Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Gölgeler iki defa ölür, kimileri ise her bossta… Bekledik, günlerce bekledik. From Software’in yeni bir IP’ye hayat verdiğini düşündükçe heyecanımız katlandı, kalbimiz pır pır etti; dağıtımcının Activision olduğunu hatırladıkça göğsümüz sıkıştı, heyecanımız kursağımıza dizildi. Kafalarda...

The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?

The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?


The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?

The LEGO Movie 2 Videogame, LEGO oyunlarının tekdüzeliğinden sıyrılmayı başarabiliyor mu? Cevabı incelememizde. 1929 yılında patlak veren Büyük Buhran, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada geri dönüşü olmayan felaketlere neden olmuştu. Büyük iş adamlarından ufak dükkanında çalışan...

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
shadow_frame Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
shadow_frame
Ziyaretçi
shadow_frame

disney nasıl anlatıyorsa öyle biliyoruz sözü çok güzel olmuş