Assassin’s Creed İçin Yepyeni İki Mobil Oyun Geliyor

Şangay’da düzenlenen ChinaJoy 2016’ya katılan Ubisoft; mobil platformlar için iki yeni Assassin’s Creed oyununu sergiledi.

Hepimiz 2016’nın sonlarında çıkacak Assassin’s Creed filmine odaklanmış durumdayken ChinaJoy 2016’dan iki mobil Assassin’s Creed oyununun haberleri geldi. Assassin’s Creed: Bloodsail ve Assassin’s Creed Online: Alliance isimlerine sahip iki oyun; ilk olarak Çin piyasasında oyuncularla buluşacak.

assassin's creed bloodsail

Bu oyunların ilki olan Bloodsail; adından ve logosundan da anlaşılacağı üzere deniz temasını işleyecek. 3D Aksiyon-RPG türüne sahip olan yapım; serinin dördüncü oyunu Black Flag’den esinlenilerek geliştiriliyor ve bekleneceği üzere korsanlığın altın çağını konu alacak. Karayipler’in uçsuz bucaksız denizleri beraberinde Havana ve Nassau gibi önemli korsan merkezleri oyuncular tarafından keşfedilmeyi bekliyor olacak. Black Flag’de gördüğümüz bazı karakterlerle karşılaşma şansımız da mevcut. Ayrıca deniz muharebelerine ek olarak; PvE, PvP imkanları da oyunda yer alacak. Bloodsail’in Mart 2017’de Çin’e özel betasının başlaması bekleniyor

assassin's creed online alliance

İkinci oyunumuz Alliance sayesinde ise özlediğimiz Rönesans ortamına geri dönüş yapacağız. Rönesans İtalyası’nı işleyecek oyunda Floransa ve Roma gibi büyük çaplı kentleri görebileceğiz. Oyuna Suikastçı-Tapınakçı savaşını yeni yeni keşfeden bir karakter olarak başlayacağız ve kendi tarafımızı seçebileceğiz. AC oyunlarının çevrim-içi kısmından ilham alınarak hazırlanan bir PvP sistemi oyunculara sunulacak. Böylece oyun içerisindeki diğer kullanıcılara suikastlar düzenleme ve saldırma gibi şanslarımız olacak. Oyunu Ubisoft Şangay’ın ortaklarından Ourpalm isimli stüdyo geliştiriyor.

Oyunların şimdilik Avrupa ve Amerika’da sunulup sunulmayacağı hakkında net bir bilgi yok. Zaten oyunlar konferans sırasında gösterilmiş olsa da resmi Ubisoft sitelerinde oyunlar hakkında bir duyuru yapılmış değil. Resmi duyuruların ardından yapımların erişime açık olacağı bölgelerin netleşmesini bekliyoruz. Ayrıca oyunların yukarıda isimlerini paylaşmış olmamıza rağmen; bu isimler muhtemelen çeşitli şahıslar tarafından Çince’den çevrilerek belirtildiği için ilerleyen dönemde farklılık gösterebilir.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir