P.T.’nin Devamı Allison Road İptal Edildi

İptal edilen bir Silent Hill oyununun “oynanabilen fragmanı” olarak akıllarda yer eden P.T.’nin devam oyunu olan Allison Road iptal edildi.

Guillermo Del Toro ile Hideo Kojima’nın sahte bir stüdyo ismi olan “7780s Studio” ismi ile ortaya çıkarttıkları P.T. İlk ortaya çıktığı dönemde özellikle korku gerilim oyuncularının bayağı ilgisini çekmişti. P.T.’nin kısmen devam yapımı Allison Road iptal edildi. Silent Hill ruhunu taşıyan yapımın neden iptal edildiği ise şimdilik açıklanmadı.

Yapımın geçmişi hali hazırda oldukça “karanlıktı”. 12 Ağustos 2014’te PlayStation 4’e özel olarak PlayStation Network’ten dijital olarak yayınlanan P.T, Silent Hill oyunları için oynanabilir interaktif bir fragman görevi görmüştü. Silent Hill’in yeni yapımının iptal olmasının ardından Konami, P.T’yi PlayStation Store’dan tamamen kaldırmıştı ve bu oyuncular arasında tartışmalara neden olmuştu. Allison Road ise, sıkıntılı bir Kickstarter projesinin ardından yapım iptal edilmişti. Ardından Team 17 projeyi eline alıp üzerinde çalışmaya başlamıştı. Şubat ayında ise stüdyo, aylardır yapım aşamasında olduğu düşünülen yapım için bir karakter sanatçısı arayışına girmişti.

Paranın mı bittiği yoksa oyun yapımcılarının mı işten çıktıkları düşüncesi mi bu iptalin arkasında henüz bilmiyoruz. Ancak oyunun twitter hesabından yapılan açıklamaya göre yakın bir zamanda resmi bir açıklama ile karşılaşabiliriz.

Ne olacak bu Silent Hill laneti?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir