Allison Road İle Korku İliklerinize İşlemek İçin Yeniden Geliyor

Allison Road İle Korku İliklerinize İşlemek İçin Yeniden Geliyor

Silent Hill P.T.’nin manevi evladı Allison Road, küllerinden yeniden doğmanın eşiğinde.

Galiba korku oyunlarından hoşlanan herkes o günü oldukça iyi hatırlıyor. Gamescom gösteriminin ardından PSN’de yayınlanan o efsanevi demo. Adı sanı belli olmayan bir stüdyonun geliştirici olarak gözüktüğü, tek göz bir oda ve bir koridordan ibaret olmasına rağmen en korkunç kabuslara ham madde olabilecek kadar korkuyu bünyesinde barındıran o oyunumsu. Evet P.T.’den bahsediyorum.

İki efsane ismin, Hideo Kojima ve Guilermo Del Torro, bir araya gelerek geliştirmeye soyunduğu en son Silent Hill oyunu. Hepimizin büyük bir heyecanla beklediği, hakkında bilgi kırıntıları toparlamaya çalıştığımız, trailer da Norman Reedus’u görünce sevindirik olduğumuz o oyun. Sonra bir iptal haberi ve yıkılan umutlar.

Tabi P.T. bu kadar sevilmişken ve halihazırda oyun da iptal edilmişken birilerinin bu boşluğu doldurması, hem kendi adına pastadan pay alması hemde biz oyunculara istediğimiz oyunun tadını verecek bir şeyler sunması gerekiyordu. P.T.’nin iptalinin üzerinden çok zaman geçmeden aranan kan bulundu; Allison Road. 1Temmuz 2015 tarihinde, Lilith Ltd. yayınladıkları 13 dakikalık bir demoyla P.T.’nin manevi takipçisi olan oyunu geliştirdiklerini duyurdu. Oyun Unreal Engine 4 motorunu kullanıyordu ve 6 kişilik bir ekiple geliştirilmesine rağmen foto-realistik görsellere sahipti. 13 dakikalık demo hem merakımızı perçinliyor hemde gerilim düzeyini saniye saniye arttırarak bu oyunun gerçekten beklediğimiz P.T olabileceği imajını kafamızda uyandırıyordu. Bekledikleri ilgiyi bulan şirket, oyunun gelişim süreci için gereken para için Kickstarter’dan şansını denemek istedi ama maalesef başarısız oldular. Kickstarter başarısızlıklarının ardından herkes oyunun iptalini beklerken, Team 17 oyunun dağıtımcısı olacağını ve oyunun gelişimi için geçerli maddi desteği firmaya sağlayacağını duyurdu.

Her şey yoluna girmişti, geliştirici firmanın artık parası vardı. Oyunun çıkışı için 2016’nın üçüncü çeyreği gösteriliyordu; derken 4 haziran 2016 tarihinde oyunun iptal edildiği duyuruldu. Yeni bir P.T için tüm umutlarımızı kaybetmiştik. Ta ki bu güne kadar.Evet 22 ağustos 2016 tarihinde, daha geçtiğimiz gün, oyun yeniden duyuruldu. Team 17 dağıtımcılıktan çekilmişti ve Lilith Ltd. oyun geliştiriciliği hayatına “Far From Home Entertainment” olarak devam edecekti. Bu ayrılığın sebebi, FFH Ent. sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdiği gibi, oyun gelişimi ve dağıtımı konusundaki bilgisizlikleri hasebiyle dağıtımcı firma ile karşılıklı anlaşmayı feshetmeleriydi.

Allison Road’ın yeniden hayat bulması oyun medyasının oldukça ilgisini çekti haliyle. Onlarca farklı site tarafından yeniden doğuşlarının tanıtımı yapılan FFH Ent. gördükleri ilgiden oldukça memnun. Umarız bu ilginin karşılığını verirler ve bizde uzun zamandır beklediğimiz P.T. tadını Allison Road’dan alırız.

Not: Video korku ögeleri içerdiği için + 18’dir, ufak oyuncuların izlemesini önermiyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
31
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri


E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

Video oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden E3’e günler kala E3 2019’a katılacak firmaların konferans saatleri kesinleşti. Oyun severler olarak büyük bir merak içerisinde beklediğimiz E3 2019'a artık günler kaldı. Electronic Arts ve Sony'nin olmayışı nedeniyle bir nebze şüpheyle...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir