Allison Road İle Korku İliklerinize İşlemek İçin Yeniden Geliyor

Allison Road İle Korku İliklerinize İşlemek İçin Yeniden Geliyor

Silent Hill P.T.’nin manevi evladı Allison Road, küllerinden yeniden doğmanın eşiğinde.

Galiba korku oyunlarından hoşlanan herkes o günü oldukça iyi hatırlıyor. Gamescom gösteriminin ardından PSN’de yayınlanan o efsanevi demo. Adı sanı belli olmayan bir stüdyonun geliştirici olarak gözüktüğü, tek göz bir oda ve bir koridordan ibaret olmasına rağmen en korkunç kabuslara ham madde olabilecek kadar korkuyu bünyesinde barındıran o oyunumsu. Evet P.T.’den bahsediyorum.

İki efsane ismin, Hideo Kojima ve Guilermo Del Torro, bir araya gelerek geliştirmeye soyunduğu en son Silent Hill oyunu. Hepimizin büyük bir heyecanla beklediği, hakkında bilgi kırıntıları toparlamaya çalıştığımız, trailer da Norman Reedus’u görünce sevindirik olduğumuz o oyun. Sonra bir iptal haberi ve yıkılan umutlar.

Tabi P.T. bu kadar sevilmişken ve halihazırda oyun da iptal edilmişken birilerinin bu boşluğu doldurması, hem kendi adına pastadan pay alması hemde biz oyunculara istediğimiz oyunun tadını verecek bir şeyler sunması gerekiyordu. P.T.’nin iptalinin üzerinden çok zaman geçmeden aranan kan bulundu; Allison Road. 1Temmuz 2015 tarihinde, Lilith Ltd. yayınladıkları 13 dakikalık bir demoyla P.T.’nin manevi takipçisi olan oyunu geliştirdiklerini duyurdu. Oyun Unreal Engine 4 motorunu kullanıyordu ve 6 kişilik bir ekiple geliştirilmesine rağmen foto-realistik görsellere sahipti. 13 dakikalık demo hem merakımızı perçinliyor hemde gerilim düzeyini saniye saniye arttırarak bu oyunun gerçekten beklediğimiz P.T olabileceği imajını kafamızda uyandırıyordu. Bekledikleri ilgiyi bulan şirket, oyunun gelişim süreci için gereken para için Kickstarter’dan şansını denemek istedi ama maalesef başarısız oldular. Kickstarter başarısızlıklarının ardından herkes oyunun iptalini beklerken, Team 17 oyunun dağıtımcısı olacağını ve oyunun gelişimi için geçerli maddi desteği firmaya sağlayacağını duyurdu.

Her şey yoluna girmişti, geliştirici firmanın artık parası vardı. Oyunun çıkışı için 2016’nın üçüncü çeyreği gösteriliyordu; derken 4 haziran 2016 tarihinde oyunun iptal edildiği duyuruldu. Yeni bir P.T için tüm umutlarımızı kaybetmiştik. Ta ki bu güne kadar.Evet 22 ağustos 2016 tarihinde, daha geçtiğimiz gün, oyun yeniden duyuruldu. Team 17 dağıtımcılıktan çekilmişti ve Lilith Ltd. oyun geliştiriciliği hayatına “Far From Home Entertainment” olarak devam edecekti. Bu ayrılığın sebebi, FFH Ent. sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdiği gibi, oyun gelişimi ve dağıtımı konusundaki bilgisizlikleri hasebiyle dağıtımcı firma ile karşılıklı anlaşmayı feshetmeleriydi.

Allison Road’ın yeniden hayat bulması oyun medyasının oldukça ilgisini çekti haliyle. Onlarca farklı site tarafından yeniden doğuşlarının tanıtımı yapılan FFH Ent. gördükleri ilgiden oldukça memnun. Umarız bu ilginin karşılığını verirler ve bizde uzun zamandır beklediğimiz P.T. tadını Allison Road’dan alırız.

Not: Video korku ögeleri içerdiği için + 18’dir, ufak oyuncuların izlemesini önermiyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
31
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Deck of Ashes İlk Bakış

Deck of Ashes İlk Bakış


Deck of Ashes İlk Bakış

Yaşasın kart oyunlarının engellenemez yükselişi Son günlerde PC üzerinden oynayabileceğiniz, gerek tek kişilik gerek çok oyunculu, kart oyunlarının ne kadar çoğaldığını fark ettiniz mi? Sanki oyun sektörünün dizginlerini elinde tutan birisi “kart oyunu furyası” düğmesine basmış gibi ardı arkası...

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir