Alan Wake Dizi Oluyor!

Alan Wake Dizi Oluyor!

Sevilen aksiyon/korku oyunu Alan Wake televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak. 

İlk olarak 2010 yılında Xbox 360, ardından da 2012 yılında PC için yayınlanan aksiyon/korku oyunu Alan Wake oldukça sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Alan Wake ismindeki popüler korku yazarının ilham arayışı sırasında yaşadığı ürkütücü deneyimleri anlatan oyun o kadar sevildi ki insanlar haklı olarak devamını istemeye başladılar. 2012 yılında Alan Wake’s American Nightmare adıyla çıkarılan kısa devam oyunu da yetmedi ve serinin ikinci oyunu için bekleyiş başladı. Ancak o oyun “Ha geldi, ha gelecek!” derken hiçbir zaman karşımıza çıkmadı. Fakat haber sitesi Variety, hepimizin beklediği o güzel haberi nihayet verdi: Alan Wake devam edecek, hatta televizyon dizisi olarak!

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan Under the Dome, 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Legion gibi dizilerde yapımcılık üstlenmiş Peter Calloway’in projede yazar ve dizi sorumlusu olarak görev alacağı açıklandı. Sam Lake ise Yapım Yönetmeni olarak projede yer alacak. Ayrıca Contradiction Films de Remedy ile dizinin yapımı için anlaşmaya vardı.

Contradiction Films ortaklarından Tomas Harlan bu yeni proje için “Alan Wake temel anlamda oyun olarak sunulan bir televizyon dizisiydi. Sam Lake’in bakış açısı bu şekildeydi. İlhamını Alacakaranlık Kuşağı, Gizli Pencere, Hitchcock, Kuzeyde Bir Yer gibi Amerikan televizyon dizilerinden alıyordu. Bu yeni projede Sam Lake ile yakın çalışmayı planlıyoruz. Sam bu projenin büyük bir parçası. Bu onun bebeği.” açıklamasını yaptı.

Sam Lake de dizi hakkında açıklama yapmayı ihmal etmedi. “Başlangıç noktamız ilk oyunun hikayesi olacak. Bu başlangıç, zamanla dizi boyunca eşlik edeceğimiz büyük bir hikayeye dönüşecek. Bu çılgın ve karanlık evrenin hikaye içeriğini genişletip oyuna kıyasla evrenin derinliklerini daha çok keşfedeceğiz.” Sam Lake ardından yeni bir oyun görüp göremeyeceğimiz sorusunu da cevapladı. “Şu an bulunduğumuz noktada yeni bir Alan Wake oyunu görünmüyor. Eskiden yaptığımız gibi olasılıkları değerlendiriyoruz ve doğru zaman geldiğinde tekrardan işe girişmeyi umuyoruz.

Alan Wake hayranı biri olarak bu haberin beni son derece mutlu ettiğini söyleyebilirim. Gerek tasarımı, gerek bölüm geçişleriyle tam bir dizi atmosferi sunan Alan Wake’in şimdi esaslı bir dizi şeklinde karşımıza çıkacak olması son derece mutluluk verici. Peter Calloway’ın dizi hakkındaki detayları belirlemesinin ardından Ekim ayında stüdyolarla görüşmelerin başlaması planlanıyor. Diziyi merakla bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Darksiders III’ün Giriş Videosu Yayımlandı

Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı


Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı

Atlıların hikayesini merak edenler bu videoya Darksiders III'ün çıkışına yaklaştığımız her geçen gün, oyun hakkında daha fazla içerik ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan video ise oyundaki atlılarımıza daha geniş bir bakış atmamızı ve Fury'nin neden şuan ki görevine çıktığını...

Playstation Türkiye’ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!

Playstation Türkiye'ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!


Playstation Türkiye'ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!

Oyun fiyatlarının zamlanmasına tepki gösteren oyuncuların sesi bu sefer duyuldu! Malumunuz son dönemlerde Türkiye'de resmi kanallardan dağıtılan konsol oyunlarının fiyatları aldı başını gitti. Firmalar başlarda bu zamların müsebbibi olarak yükselen dolar/euro kurunu gösterseler de, zamanla...

Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!

Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!


Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!

Dört atlı, akınlarda çocuklar gibi şendik THQ Nordic'in altın markası sayılabilecek Darksiders serisinin son üyesi olacak olan Darksiders III'ün çıkışı gittikçe yaklaşıyor. Hatta yapımın, kabaca, 11 gün içinde bizlerle olacağını dahi söyleyebiliriz. Oyunun çıkışı yaklaşırken elbette...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir