Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Ensemble Studios kapandı ama oyuncuların kalbi hala açık. Empire: Total War Ottoman Empire Realism MOD’un yapımcılarından Fatih Yüzbaşıoğlu Age of Empires III’ü diriltiyor.Bildiğiniz üzere Ensemble Studios kapandıktan sonra Age of Empires’tan herkes umudunu kesmişti. Her ne kadar hala Age of Empires serilerini oynasak da içimizde burukluk bir türlü gitmek bilmiyor. İşte bu durumu biraz daha düzeltecek size güzel bir haberimiz var.

Empire: Total War’un bağımsız en iyi 5. modu olan ve yaklaşık 200.000’den fazla indirilip oynanan Ottoman Empire Realism Mod‘unun yapımcı ekibinin lideri Fatih Yüzbaşıoğlu, Age of Empires III’e de el attı.

Osmanlı İmparatorluğu, Age of Empires III’te içerisinde bulunduğu birçok tarih içerikli oyuna göre daha özgün bir tasarıma sahip. Lakin birçok öğesi oyunun diğer devletleriyle aynı. Fatih’in bize yaptığı açıklamada amacının Osmanlı’yı tamamıyla özgünleştirmek olduğunun altını çizdi. Yapım aşamasında olan modun ne zaman çıkacağı belli değil, oyun içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’na özel bir senaryonun olabileceğini de söyleyen Fatih, Oyun Fest okurları için bir görseli bize ulaştırdı. Ekran görüntüsünün büyük hali için resme tıklayınız.

Bu ekran görüntüsün şimdilik yapılabilecekleri anlamanız için bir örnek. Deniz kuvvetlerinden karaya, işçilerden menülerdeki tasarımlara kadar birçok şey değişecek. Oyun el verdiğince Fatih, tüm gücüyle Osmanlı İmparatorluğu’nu yenilemeye çalışacak.

Kendisine tam desteğimiz var. Umarız siz oyun severler de bu moda tam destek veriri, olabildiğince duyurulmasını sağlarsınız. Özellikle küskün Age of Empires oyuncularının yeniden kazanılması şart.

Mod hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz, takipte kalın.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
151
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Dota 2 Ölümsüz Hazine 3 Sonunda Yayınlandı

Dota 2 Ölümsüz Hazine 3 Sonunda Yayınlandı


Dota 2 Ölümsüz Hazine 3 Sonunda Yayınlandı

The International 2016 Mücadele Bileti ödüllerinden Ölümsüz Hazine serisinin üçüncü bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Artık büyük turnuvaya bir hafta kalmışken Valve ödül havuzunu daha da yukarı çekmek için son hamlelerini yapıyor. Söz verilen Ölümsüz Hazine 3 sonunda yayınlandı...

No Man’s Sky PC’ye Birkaç Gün Geç Çıkacak

No Man's Sky PC'ye Birkaç Gün Geç Çıkacak


No Man's Sky PC'ye Birkaç Gün Geç Çıkacak

No Man's Sky'ın çıkmasına sadece iki hafta kalmışken, PC oyuncularını üzecek bir haber geliyor. No Man's Sky'ın PC tarihi ertelendi Keşke çıkıp şaka desem, ama değil işte. Bu zamana kadar birçok erteleme yaşayan oyuna bir erteleme daha geldi. En son Ağustos'un 9'unda çıkacağı söylenen oyun...

Prey for the Gods Kickstarter Hedefini Tamamladı

Prey for the Gods Kickstarter Hedefini Tamamladı


Prey for the Gods Kickstarter Hedefini Tamamladı

Bağımsız yapımcı No Matter'ın geliştirdiği iki senedir geliştirdiği ilgi çekici Prey for the Gods, $300.000 hedefini başarıyla devirdi. Henüz 2 yıldır ortalıkta bulunan No Matter'ın nur topu gibi olan ilk oyunları Prey for the Gods için istenen Kickstarter hedefine ulaştı. Sadece üç kişi...

4 Yorum

 1. eminnn 02 Aralık 2012
  Cevapla

  Bu iyi oldu. Hem dışardaki Türk Tanıtımı açısındanda iyi.

 2. forever 02 Aralık 2012
  Cevapla

  Fatih abi yine iş başında :D

 3. fkls 14 Temmuz 2016
  Cevapla

  kurulum linki nerede

 4. scdoısdlj 7 gün önce
  Cevapla

  link nerde

Yorum Bırak