Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Ensemble Studios kapandı ama oyuncuların kalbi hala açık. Empire: Total War Ottoman Empire Realism MOD’un yapımcılarından Fatih Yüzbaşıoğlu Age of Empires III’ü diriltiyor.Bildiğiniz üzere Ensemble Studios kapandıktan sonra Age of Empires’tan herkes umudunu kesmişti. Her ne kadar hala Age of Empires serilerini oynasak da içimizde burukluk bir türlü gitmek bilmiyor. İşte bu durumu biraz daha düzeltecek size güzel bir haberimiz var.

Empire: Total War’un bağımsız en iyi 5. modu olan ve yaklaşık 200.000’den fazla indirilip oynanan Ottoman Empire Realism Mod‘unun yapımcı ekibinin lideri Fatih Yüzbaşıoğlu, Age of Empires III’e de el attı.

Osmanlı İmparatorluğu, Age of Empires III’te içerisinde bulunduğu birçok tarih içerikli oyuna göre daha özgün bir tasarıma sahip. Lakin birçok öğesi oyunun diğer devletleriyle aynı. Fatih’in bize yaptığı açıklamada amacının Osmanlı’yı tamamıyla özgünleştirmek olduğunun altını çizdi. Yapım aşamasında olan modun ne zaman çıkacağı belli değil, oyun içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’na özel bir senaryonun olabileceğini de söyleyen Fatih, Oyun Fest okurları için bir görseli bize ulaştırdı. Ekran görüntüsünün büyük hali için resme tıklayınız.

Bu ekran görüntüsün şimdilik yapılabilecekleri anlamanız için bir örnek. Deniz kuvvetlerinden karaya, işçilerden menülerdeki tasarımlara kadar birçok şey değişecek. Oyun el verdiğince Fatih, tüm gücüyle Osmanlı İmparatorluğu’nu yenilemeye çalışacak.

Kendisine tam desteğimiz var. Umarız siz oyun severler de bu moda tam destek veriri, olabildiğince duyurulmasını sağlarsınız. Özellikle küskün Age of Empires oyuncularının yeniden kazanılması şart.

Mod hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz, takipte kalın.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme

Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme


Pro Evolution Soccer 2015 İnceleme

Hakkında bir sürü söylentiye olmasına rağmen "Ben dimdik ayaktayım" diyen PES 15'i mercek altına alıyoruz. Oyun severler Pro Evolution Soccer ismini ilk kez 2001 yılında bir diğer adı Winning Eleven'ın Playstation 1 ve 2 için çıkan oyunuyla tanımıştı. İlk iki oyununda yalnızca...

Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme

Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme


Never Alone (Kisima Ingitchuna) İnceleme

Soğuk diyarlarda yüzyıllardır anlatılan bir hikayeyi dinleyeceğiz bugün, Never Alone, Kisima Ingitchuna.... 1977 yapımı, her Ramazan kanallarımızdan eksik olmayan, The Message / Çağrı filminin yönetmeni olan Mustafa Akad'ın "Eğer bugün bir Peygamber gelse idi tebliğ için sinemayı kullanırdı"...

The End of the Line Sonunda Yayınlandı

The End of the Line Sonunda Yayınlandı


The End of the Line Sonunda Yayınlandı

BioWare'ın eski yaratıcı yönetmeni James McVinnie, uzun zamandır üstünde çalıştığı Team Fortress 2 temalı kısa filmini sonunda yayınladı! Uzun bir süredir Team Fortress 2'ye tamamen topluluk tarafından tasarlanmış bir güncelleme geleceği konuşuluyordu. Gün geçtikçe bu dedikodu daha da...

2 Yorum

  1. eminnn 02 Aralık 2012
    Cevapla

    Bu iyi oldu. Hem dışardaki Türk Tanıtımı açısındanda iyi.

  2. forever 02 Aralık 2012
    Cevapla

    Fatih abi yine iş başında :D

Yorum Yap