Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Age of Empires III Osmanlı Ruhu İle Geri Dönüyor

Ensemble Studios kapandı ama oyuncuların kalbi hala açık. Empire: Total War Ottoman Empire Realism MOD’un yapımcılarından Fatih Yüzbaşıoğlu Age of Empires III’ü diriltiyor.Bildiğiniz üzere Ensemble Studios kapandıktan sonra Age of Empires’tan herkes umudunu kesmişti. Her ne kadar hala Age of Empires serilerini oynasak da içimizde burukluk bir türlü gitmek bilmiyor. İşte bu durumu biraz daha düzeltecek size güzel bir haberimiz var.

Empire: Total War’un bağımsız en iyi 5. modu olan ve yaklaşık 200.000’den fazla indirilip oynanan Ottoman Empire Realism Mod‘unun yapımcı ekibinin lideri Fatih Yüzbaşıoğlu, Age of Empires III’e de el attı.

Osmanlı İmparatorluğu, Age of Empires III’te içerisinde bulunduğu birçok tarih içerikli oyuna göre daha özgün bir tasarıma sahip. Lakin birçok öğesi oyunun diğer devletleriyle aynı. Fatih’in bize yaptığı açıklamada amacının Osmanlı’yı tamamıyla özgünleştirmek olduğunun altını çizdi. Yapım aşamasında olan modun ne zaman çıkacağı belli değil, oyun içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’na özel bir senaryonun olabileceğini de söyleyen Fatih, Oyun Fest okurları için bir görseli bize ulaştırdı. Ekran görüntüsünün büyük hali için resme tıklayınız.

Bu ekran görüntüsün şimdilik yapılabilecekleri anlamanız için bir örnek. Deniz kuvvetlerinden karaya, işçilerden menülerdeki tasarımlara kadar birçok şey değişecek. Oyun el verdiğince Fatih, tüm gücüyle Osmanlı İmparatorluğu’nu yenilemeye çalışacak.

Kendisine tam desteğimiz var. Umarız siz oyun severler de bu moda tam destek veriri, olabildiğince duyurulmasını sağlarsınız. Özellikle küskün Age of Empires oyuncularının yeniden kazanılması şart.

Mod hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz, takipte kalın.

ARTILARI

EKSİLERİ

İlgili Yazılar

Far Cry 4 İnceleme

Far Cry 4 İnceleme


Far Cry 4 İnceleme

Far Cry 4 ile Himalayalar'ın derinliklerini Kyrat'ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. Far Cry 4'ü sizler için inceledik. Far Cry serisinin son oyunu bizleri Kuzey Hindistan'da bulunan Himalayalar'daki Kyrat adında bir bölgeyi keşfetmemize vesile oluyor. Buradaki doğa şartlarını alt edip...

Might & Magic Heroes III HD İnceleme

Might & Magic Heroes III HD İnceleme


Might & Magic Heroes III HD İnceleme

Adından da anlaşılacağı üzere Might & Magic Heroes III'ün yeniden elden geçen haline bir bakalım dedik. Heroes şöyle dursun, Might & Magic ismi kendi başına apayrı bir maceradır. 90'lı yıllarda çıkan oyunların, DOS döneminin temel taşlarından bir tanesidir. Fakat Heroes serisi...

Escape Dead Island İnceleme

Escape Dead Island İnceleme


Escape Dead Island İnceleme

Dead Island ailesinin üyesi olan fakat farklı bir yapımcının elinden çıkan Escape Dead Island’ı sizler için inceledik. Dead Island’ı 3 sene önce oyuna muhteşem bir tanıtım sağlamış olan başarılı fragmanıyla tanımıştık. Gerçi başarılı bulanların yanı sıra çok eleştirenler de olmuştu. Haliyle...

2 Yorum

  1. eminnn 02 Aralık 2012
    Cevapla

    Bu iyi oldu. Hem dışardaki Türk Tanıtımı açısındanda iyi.

  2. forever 02 Aralık 2012
    Cevapla

    Fatih abi yine iş başında :D

Yorum Yap