AC Unity PS4 Versiyonunda 900p/30fps İle Çalışacak Olmasının Nedeni Bir Hayli İlginç

AC Unity PS4 Versiyonunda 900p/30fps İle Çalışacak Olmasının Nedeni Bir Hayli İlginç

Assassin’s Creed serisinin yeni elemanı Unity’nin hem PS4’de hem de Xbox One’da 900p/30fps’e sabit olarak gelecek olmasının açıklaması bir hayli ilginç.

Bu haftanın başlarında Assassin’s Creed Unity’nin PS4’e de 900p görüntü kalitesi ve saniyede 30 kare sayısına sabit bir şekilde çalışacağı duyurulmuştu. Bir çok oyunda PS4’ün GPU’sunun Xbox One’a nazaran daha güçlü olması sebebiyle daha yüksek görüntü kalitesi ve FPS de çalışırken Assassin’s Creed Unity’de ki bu istisna konsol oyuncularının kafasını biraz karıştırmıştı.

Bu karar daha ziyade PS4 de oyunun daha istikrarlı bir şekilde çalışması için alınmış bir karar olarak görülmüş olsa da yapılan son açıklamalara göre durum pek de öyle değil.

Ubisoft çalışanlarından, Assassin’s Creed serisinde bir hayli katkısı olan Vincent Pontbriand bu durumun Xbox One kullanıcılarının kendilerini daha aşağıda görmelerini engellemek, her iki konsolda da eşit görüntü kalitesi ve kare sayısı ile çalıştırmak için olduğunu söyledi.

Bir önceki oyun AC 4: Black Flag’da da PS4 için buna benzer bir durum yaşanmış, oyun çıkışını yaptıktan sonra gelen bir patch ile görüntü kalitesi 1080 piksele yükseltilmişti, fakat Unity için bu konuda kesin bir açıklama yok.

Kişisel düşüncem oyunun çıkışını yaptıktan sonra aynen önceki oyunda da olduğu gibi AC Unity’e de PS4 için gelecek bir güncelleme ile 1080p desteği gelecektir. Bu değişik ve aslında zekice bir pazarlama stratejisi olarak gözükse de bana biraz sahtekarlık gibi geliyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Halo Master Chief Collection PC'ye Geliyor!


Halo Master Chief Collection PC'ye Geliyor!

Hem de Halo: Reach ile birlikte Halocular beri gelsin. Zira onları çok yakından ilgilendiren bir haberimiz var. Halo 1 ve 2'nin remastered'ını, Halo 3 ve 4'ün ise hafif cilalanmış halini, tüm çok oyunculu seçenekleriyle beraber oyunculara sunan Halo Master Chief Collection PC için...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir