AC Unity PS4 Versiyonunda 900p/30fps İle Çalışacak Olmasının Nedeni Bir Hayli İlginç

Assassin’s Creed serisinin yeni elemanı Unity’nin hem PS4’de hem de Xbox One’da 900p/30fps’e sabit olarak gelecek olmasının açıklaması bir hayli ilginç.

Bu haftanın başlarında Assassin’s Creed Unity’nin PS4’e de 900p görüntü kalitesi ve saniyede 30 kare sayısına sabit bir şekilde çalışacağı duyurulmuştu. Bir çok oyunda PS4’ün GPU’sunun Xbox One’a nazaran daha güçlü olması sebebiyle daha yüksek görüntü kalitesi ve FPS de çalışırken Assassin’s Creed Unity’de ki bu istisna konsol oyuncularının kafasını biraz karıştırmıştı.

Bu karar daha ziyade PS4 de oyunun daha istikrarlı bir şekilde çalışması için alınmış bir karar olarak görülmüş olsa da yapılan son açıklamalara göre durum pek de öyle değil.

Ubisoft çalışanlarından, Assassin’s Creed serisinde bir hayli katkısı olan Vincent Pontbriand bu durumun Xbox One kullanıcılarının kendilerini daha aşağıda görmelerini engellemek, her iki konsolda da eşit görüntü kalitesi ve kare sayısı ile çalıştırmak için olduğunu söyledi.

Bir önceki oyun AC 4: Black Flag’da da PS4 için buna benzer bir durum yaşanmış, oyun çıkışını yaptıktan sonra gelen bir patch ile görüntü kalitesi 1080 piksele yükseltilmişti, fakat Unity için bu konuda kesin bir açıklama yok.

Kişisel düşüncem oyunun çıkışını yaptıktan sonra aynen önceki oyunda da olduğu gibi AC Unity’e de PS4 için gelecek bir güncelleme ile 1080p desteği gelecektir. Bu değişik ve aslında zekice bir pazarlama stratejisi olarak gözükse de bana biraz sahtekarlık gibi geliyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir